آیا ایرپاد به گوشی اندرویدی متصل می شود؟

1401/12/08
آیا ایرپاد به گوشی اندرویدی متصل می شود؟

ایرپاد به دلیل ظرافت و کیفیت طرفداران زیادی دارد، سوال اکثر کاربران براین است که آیا ایرپاد به گوشی اندرویدی متصل می شود یا خیر؟ شرکت اپل، ایرپاد را مختص ios  طراحی نموده است، اما به دلیل وجود Bluetooth این دستگاه با طی نمودن مراحل خاصی به اندروید هم وصل می شود. در این مقاله ما به بررسی نحوه اتصال ایرپاد به اندروید خواهیم پرداخت تا در خرید ایرپاد مطمئن شوید.

 • آیا ایرپاد قابلیت اتصال به اندروید را دارد؟ بله به دلیل وجود Bluetooth در ایرپاد قابلیت اتصال به اندروید را خواهد داشت.
 • نحوه شارژ ایرپاد به چه شکل است؟ با دو روش ایرپاد شارژ می شود: 1- با استفاده از پورت لایتنینگ 2- استفاده از Qi charge
 • چند مورد از معایب اتصال ایرپاد به اندروید چیست؟ 1- عدم نمایش مقدار شارژ ایرپاد در موبایل. 2- عدم استفاده از بیس ایرپاد. 3- عدم اتصال به چند دستگاه در اندروید

نحوه اتصال ایرپاد به اندروید

 1. ابتدا روی setting موبایل اندروید کلیک نمایید.
 2. سپس وارد قسمت connected Device شوید.
 3. Bluetooth را روشن نمایید.
 4. ایرپاد را باز نمایید و چراغ آیرپاد را با زدن دکمه پشت آن روشن نمایید.
 5. سپس در قسمت دستگاه های دیگر نام Airpods نمایان می شود. و با انتخاب آن ایرپاد به اندروید وصل می شود.
 6. نحوه اتصال ایرپاد به اندروید

حل ایراد عدم اتصال ایرپاد به اندروید

در بیشتر مواقع باید مراحل دیگر را نیز چک نمایید. امکان دارد مشکل از سخت افزار یا نرم افزار باشد که به طور جزئی به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

مشکلات سخت افزاری

امکان دارد در بعضی مواقع مشکل از قسمت سخت افزار موبایل و یا ایرپاد باشد و قابلیت اتصال به مشکل خورده باشد که در این مواقع باید به تکنسین برای تعمیر سخت افزار مراجعه نمایید.

با استفاده از نرم افزار های تست بلوتوث مانند check Bluetooth و یا fix  repair Bluetooth  می توانید از سالم بودن نرم افزاری و سخت افزاری Bluetooth موبایل خود مطمئن شوید.

مشکلات نرم افزاری

در بیشتر مواقع مشکل نرم افزاری می باشد. البته نکته مهم این است که از اندروید 7 به بالا مشکلی در اتصال وجود نخواهد داشت و در ایرپاد های قدیمی نیز مشکل به سرعت از طریق روش های زیر حل رفع خواهد شد.

 1. Delete cache , data بلوتوث موبایل

با کلیک بر روی setting  و سپس گزینه Application manager وارد لیست برنامه ها شده Bluetooth را انتخاب نمایید. حال با کلیک بر روی گزینه clear data  وclear cache  اطلاعات را صفر نمایید.

 

 1. Unpair نمودن سایر موبایل ها در لیست بلوتوث ها

در این روش هم می توانید نام موبایل های pair شده را با کلیک بر روی نام دستگاه های گذشته Disconnect  یا forget و یا Unpair کنید. تا در لیست خود فقط ایرپاد مورد نظر مشاهده شود.

 1. ارتقا سیستم عامل اندروید

در بعضی مواقع ایرپاد، اندروید های پایین را شناسایی نمی نماید. بنابراین بهتر است که موبایل خود را آپدیت نمایید تا ایرپاد به راحتی شما را پیدا کند.

 

 1. راحت ترین و کاربردی ترین روش که اکثر مواقع پاسخ می دهد، خاموش روشن نمودن ایرپاد، موبایل و یا بلوتوث موبایل می باشد.

 

5- بعضی مواقع به دلیل شلوغی در باز بودن برنامه های موجود درگوشی مانند: باز بودن نرم افزار ضربان قلب، و … ایرپاد نمی تواند به اندروید متصل شود پس بهتر است که تمام برنامه ها بسته شود.

6- باتری ایرپاد و باتری موبایل اندروید را چک نمایید، در بعضی مواقع به دلیل کمبود باتری ایرپاد و باتری موبایل به هم اتصال پیدا نمی کنند.

7- با استفاده از دانلود برنامه هایی مانند: Andropods ، Air Battery و  Assistant Tiggweبر روی موبایل اندروید  می توانید سطح باتری ایرپاد را روی موبایل اندروید مشاهده نمایید.

8- برای فضا سازی و بالا بردن کیفیت صدای ایرپاد بر روی موبایل اندروید، برنامه اکولایزر طراحی شده است. البته این برنامه درمقدار باتری، افزایش میزان صدا و … نیز کاربرد دارد.

معایب اتصال ایرپاد به اندروید

معایب اتصال ایرپاد به اندروید

 • عدم نمایش مقدار شارژ ایرپاد در موبایل
 • عدم استفاده از بیس ایرپاد
 • عدم اتصال به چند دستگاه در اندروید
 • حذف بیس
 • ناتوانی در حذف نویز
 • عدم دسترسی به Siri در اندروید

شارژ ایرپاد اندروید

شارژ نمودن ایرپاد با دو صورت انجام می شود :

 • استفاده از پورت لایتنینگ
 • استفاده از Qi charger

نتیجه گیری

خوشبختانه ایرپاد قابلیت اتصال به دستگاه های اندرویدی را دارد. اما برای استفاده 100 در صد امکانات ایرپاد مانند: بیس قدرتمند، تماشا سطح باتری و… باید برنامه های مکمل را از گوگل پلی دانلود نماییم. برای خرید لوازم جانبی اپل از ارزانترین سایت خرید گوشی (شاکو) با مشاورین و تکنسین های ماهر ما همراه باشید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.