زیر و بم رجیستری آیفون 14

1401/10/12
زیر و بم رجیستری آیفون 14

رجیستری آیفون 14 در ایران به یکی از موضوعات داغ چند ماه گذشته کاربرانی تبدیل شده که به دنبال خرید و واردات این گوشی گران‌قیمت و پر طرفدار هستند. آیفون 14 غول تکنولوژی اپل در ایران طرفداران زیادی دارد و ما جسته و گریخته در بازار موبایل شاهد مدلهای مختلف این نوع گوشی هستیم و این در حالی است که رجیستری آیفون 14 تا امروز که در دی ماه سال 1401 هستیم، همچنان در بلاتکلیفی بین مسئولان به سر می‌برد و مشخص نیست که این بلاتکلیفی تا کی ادامه‌دار باشد. اما برای اطلاع از زیر و بم رجیستری آیفون 14 در ادامه با ما همراه باشید.

از عرضه آیفون 14 بیش از دو ماه است که می‌گذرد ولی هنوز رجیستری و نحوه استفاده از این گوشی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و حتی بنابر اطلاعات دریافتی افرادی که این نوع گوشی را به صورت مسافرتی وارد کشور نموده‌اند، قادر به رجیستری و استفاده از آن نیستند. افرادی که آیفون 14 خریده‌اند یا به صورت مسافرتی وارد کشور نموده‌اند توجه داشته باشند که تنها 30 روز امکان استفاده از این نوع گوشی را خواهند داشت و پس از آن گوشی آنها مسدود و سیم کارت از شبکه داخلی پشتیبانی نمی‌کند، البته در این زمینه برخی افراد اظهارنظر می کنند که افرادی که قبلا آیفون 14 خریده‌اند می‌توانند سیم کارت خود را پس از یک ماه خارج و دوباره وارد کنند تا بتوانند یک ماه دیگر از آن استفاده کنند که این نوع توصیه‌ها فقط پاک کردن صورت مسئله است؛ چرا که مشکل اصلی رجیستری همچنان به همان شکل سابق باقی می‌ماند.

زیر و بم رجیستری آیفون 14

اگر در سفر خارجی به سر می‌برید و به دنبال خرید آیفون 14 هستید توجه داشته باشید که کالاهایی که به صورت مسافرتی وارد کشور می‌شوند اگر در گمرک درباره آنها تصمیم گرفته شده باشد امکان رجیستری آن فراهم می‌شود ولی چون رجیستری آیفون 14 هنوز تعیین تکلیف نشده است امکان رجیستری آن میسر نیست. داشتن گوشی آیفون 14 رویای اپل بازان برای استفاده از امکانات و مشخصات فنی ارتقاء یافته آن به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: نحوه رجیستری گوشی‌های هوشمند

در ارتباط با رجیستری آیفون 14 سامانه همتا که متولی رجیستری گوشی‌های هوشمند و تبلت برای جلوگیری از قاچاق و ورود غیرقانونی آن محسوب می‌شود در اظهارنظری اعلام نموده که واحدهای صنفی تا زمان تعیین تکلیف از واردات و همچنین فروش این محصول خودداری کنند؛ چرا که بسته به هزینه بالایی که این گوشی‌ها دارند در صورت عدم رجیستری زیان مالی هنگفتی به واحدهای صنفی و خریداران وارد می‌شود.

تاکنون طبق اطلاعات به دست آمده هیچ گوشی آیفون 14 رجیستری نشده است و این در حالی است که حدود 25 هزار گوشی آیفون 14 در کشور وجود دارد، بر همین اساس طی چند روز گذشته برخی وب‌سایت ها و روزنامه‌ها به نقل از سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار داشتند که از آذرماه آیفون 14 رجیستری می‌شود که این موضوع قویاً توسط مسئولان تکذیب شده است. حال باید منتظر ماند و دید که وضعیت رجیستری آیفون 14 در آینده به کجا می‌رسد. در صورت دریافت اطلاعات موثق مبنی بر رجیستری آیفون 14 آن را طریق شاکو برای شما بازگو و اطلاع‌رسانی خواهیم نمود. در صورت داشتن هر گونه سوال، نظر و انتقاد آن را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.